Coordonator proiect senior -Departamentul Proiecte si Organizare

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Business analyst pe perimetrul aplicatiilor ORACLE eBusiness Suits : suita Finacial (GL, FA) si suita Procurement (PO, Inventory, iProcurement;
- Participa la proiectele de implementare de noi functionalitati pe perimetrul Financial si Procurement;
- Analizeaza cerintele business ale utilizatorilor, si le transpune in caiete de sarcini functionale;
- Asigura interfata dintre utilizatorii business si departamentul IT, asigurandu-se de buna intelegere a caietelor de sarcini la nivel IT;
- Defineste scenariile de teste functionale (de omologare), in colaborare cu utilizatorii business, si deruleaza impreuna cu acestia teste de omologare functionala.
Participa la elaborarea si lansarea unor noi produse comerciale.

CERINTE

- Cunostinte de utilizare a modulelor ORACLE eBusiness Suits (PO, Inventory, iProcurement, Fixed Assets, GL), eventual experienta in implementarea acestor module;
- Experienta in gestiunea proiectelor de implementare de solutii IT (participarea la proiecte de implementare a solutiilor Oracle eBusines Suite reprezinta un avantaj);
- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office: Powerpoint, Excel, Acces)– nivel mediu/avansat;
- Notiuni de contabilitate generala (furnizori);
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a urmari fazele unui priect;
- Abilitatea de a propune si adopta solutii noi din domeniul sau de activitate

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a implementa si dezvolta proiecte importante, intr-un mediu stabil;
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti;
- Pachet salarial motivant.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.