COORDONATOR PROIECT -activitati informare si diseminare- (full time)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asigură coordonarea activității și conducerea echipei din cadrul proiectului in vederea indeplinirii obiectivelor stabilite;
• menține legătura cu autoritățile locale, companii, persoane fizice precum si cu partenerii romani si spanioli;
• realizează activități de relații publice și presă –informare si diseminare- privind activitatea proiectului;
• participă alături de membrii echipei de implementare la inregistrarea, monitorizarea, informarea, consilierea persoanelor din grupul tinta, intocmind rapoarte periodice;
• desfasoara activitati si raportari specifice in functie de particularitatile proiectului.

CERINTE

• Studii superioare (Psihologie, Pedagogie, Drept, Sociologie, Relatii publice sau conexe);
• De preferat minim 5 ani experienţă în domeniul informării şi consilierii profesionale;
• Experienta in implementare proiecte POSDRU –avantaj;
• Spirit de initiativa, excelente abilitati de coordonare, time management, gestionare situatii de criza, comunicare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa;
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat si spaniola cel putin nivel conversational;
• Permis de conducere si disponibilitate de deplasare in tara (proiectul se va implementa in judetele Mehedinti, Teleorman, Calarasi, Dambovita, Galati si Bucuresti) si in strainatate (Spania)

BENEFICII OFERITE

se vor discuta in cadrul interviului