Coordonator Procese Interconectare

UPC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si mentine relatiile contractuale cu operatorii de interconectare. Actioneaza ca interfata de comunicare si prim nivel de escalare cu partenerii de interconectare pentru probleme legate de aspecte comerciale, financiare, de ordin legal sau tehnic privind contractele de interconectare si serviciile asociate
Asigura gestiunea documentelor de interconectare (cum ar fi, dar nelimitandu-se la: contracte, acte aditionale etc), unde prin gestiune se intelege: management, arhivare, creare document, revizuire in conformitate cu procedurile si procesele Companiei, standardele industriei telecom si autoritatilor nationale de reglementare in telecomunicatii
Participa la proiecte si studii legate de, dar nelimitate la, capacitati, portabilitatea numerelor, calitatea serviciilor, venituri, cheltuieli, trafic etc
Participa la definirea, implementarea si actualizarea strategiei de interconectare in cooperare cu specialisti din Dept. Tehnic/IT/Legal etc (cum ar fi, dar nelimitandu-se la, arhitectura retelei, redimensionare capacitati, dezvoltare interconectari noi etc)
Coopereaza intern cu Departamentele aferete pentru a asigura acuratetea datelor din sistemul de facturare de interconectare si a facturilor de interconectare
Coopereaza cu Departamentele aferente pentru buna functionare a procesului de plata a facturilor primite si de colectare a sumelor facturate pentru a asigura veniturile UPC si a evita penalitati
Functioneaza ca element de legatura in proiectele de interconectare cross-departamentale
Efectueaza analiza de rentabilitate si calitate, documentare litigii
Asigura implementarea si respectarea deciziilor autoritatilor de reglementare in telecom

CERINTE

Studii superioare
Minim 2 an experienta de lucru in industria telecom (experienta intro pozitie similara constituie un avantaj)
Abilitati de coordonare a unui proiect; capacitatea de a prioritiza, capacitate de organizare si gestionare a mai multor proiecte simultan
O buna gestionare a timpului de lucru
Orientare catre rezultate, spirit de initiativa, dinamism, precizie si eficienta in activitatile realizate
Abilitati foarte bune de prezentare, negociere si comunicare- scris si verbal
Fluent in limba engleza (scris si vorbit)
Abilitati foarte bune de lucru cu pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Visio)

UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră, oferind servicii de televiziune prin cablu şi prin satelit, internet de mare viteză şi telefonie fixă digitală. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1.156.000 de clienţi în 200 oraşe. Potrivit viziunii companiei, această lume fascinantă în care trăim, dar deseori complexă, trebuie să fie accesibilă tuturor. Cei 10.000 de angajaţi UPC din Europa dau viaţă viziunii companiei prin simplitatea şi căldura umană care se regăsesc în fiecare din acţiunile lor. UPC România este afiliată la Liberty Global, Inc. (www.upc.ro)

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu oferind servicii avansate de video, voce şi internet în bandă largă, pentru a-şi conecta clienţii la lumea informaţiei, a comunicării şi a divertismentului. LGI oferă servicii de înaltă calitate, către aproximativ 18 milioane de clienţi din 14 ţări în principal în Europa, Chile şi Australia. (www.lgi.com)