COORDONATOR LOGISTICA SI ACHIZITII

Activaction

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza liniile de buget referitoare la Logistica&Aprovizionare
-coordoneaza activitatea din cadrul depozitului
- stabileste in contractele de achizitii toate clauzele privind: pretul, cantitatile achizitionate si graficul de furnizare, controlul calitatii marfurilor achizitionate, proceduri in cazul constatarii unor defecte ori lipsuri cantitative, documente insotitoare obligatorii;
- coordoneaza derularea contractelor de achizitii urmarind respectarea clauzelor prevazute in acestea; negociaza, coordoneaza si raspunde pentru derularea corecta a contractelor de achizitie si prelucrare la terti
- administrarea bazei de date: INVENTAR SCRIPTIC
- controlul calitatii marfurilor receptionate, livrate si cele din productie;
- coordoneaza derularea contractelor prestari servicii care privesc activitatea departamentului sau (transport marfa; prestatii vamale);
-respecta sistemul de codificare intern
- optimizeaza stocurile, urmarind in permanenta rotatia stocurilor
- actualizeaza lista de preturi ori de cate ori apar modifiari si notifica departamentul de vanzari
- organizeaza si respecta graficele de livrari, coordoneaza activitatea de transport- va avea in subordine o persoana desemnata pentru aceasta sarcina
- propune masuri de imbunatatire a activitatii logistice din cadrul companiei

CERINTE

-experienta in organizarea activitatii de distributie nationala;
- experienta in activitate de organizare depozite;
- cunostinte legislative in domeniu ;
- studii superioare ;
- experienta intr-o pozitie similara minimum 5 ani ;
- abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie ;
- experienta in negocieri si vanzari reprezinta un plus ;
- carnet de conducere (B) ;
- cunostinte PC: Word, Excel , Internet ;
- Engleza - obligatoriu;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii, de a coordona echipa
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

SC. Activaction SRL este o firma de recrutare si formare profesionala. Servicii oferite in recrutarea de personal entry-middle level si top manangement si traininguri de specialitate in domeniul comercial, management si dezvoltare personala.