Coordonator logistica

TIP TOP FOOD INDUSTRY ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planificarea, coordonarea, si supervizarea activitatii de livrare si transport in vederea realizarii distributiei;
-Asigurarea comuncarii cu magazinele de desfacere si clientii pentru fluidizarea marfii;
-Asigura comunicarea cu sectiile de productie pentru asigurarea marfii necesare comenzilor primite;
-Responsabil de obtinerea tuturor autorizatiilor/avizelor necesare pentru desfasurarea activitatii logistice;
-Optimizeaza costurilor legate de transport si formalitati impreuna cu seful de la transporturi;
-Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente activitatilor de logistica si achizitii;
-Raspunde de necesarul de personal si stabileste programul de lucru al acestora;
-Raspunde de livrarile in termen a comenzilor catre clienti si magazine;
-Capacitate de a lua decizii eficiente
-Asigura centralizarea si planificarea comenzilor de livrari.

CERINTE

-Studii superioare;
-Experienta relevanta intr-o pozitie similara;
-Cunostinte temeinice privind activitatea de livrare si transport;
-Cunostinte intocmire acte si proceduri legate;
-Cunostinte de lucru cu sistem informatic;
-Carnet de conducere (B);
-Experienta in centralizarea comenzilor;
-Persoana cu bine abilitati de coordonare, control si evaluare, cu o gandire analitica, orientat catre rezultate;
-Bun organizator, initiativa, capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

-Se discuta in urma interviului

Importanta retea de cofetarii, patiserii, pizzerii, cu un renume national ce ofera clientilor calitate si traditie inca din anul 1993, cu 29 de puncte de desfacere in Bucuresti si in tara.