COORDONATOR LOGISTICA

FAMILY FROST PRODUSE CONGELATE LA DOMICILIU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, coordonarea si supervizarea activitatii de aprovizionare marfa si transport (inbound/outbound)
- intocmirea si respectarea planificarii (forecast-ului) de marfa
- Coordonarea activitatii de depozitare (receptie, stocare, manipulare, livrare etc).
- Stabilirea rutelor optime si eficientizarea acestora
- Organizarea procesului de inventariere a depozitului
- Responsabil de gestiunea marfii si acuratetea inregistrarilor in sistemul informatic
- Asigurarea comunicarii cu furnizorii si filialele locale pentru fluidizarea marfii
- Raspunde de existenta la orice transport a documentelor de insotire marfa (aviz/factura/proces verbal de predare-primire/documente anexe facturilor)

CERINTE

- studii medii sau superioare
- experienta minimum 4 ani in domeniul logisticii, intr-un post ce vizeaza distributia nationala
- abilitati reale de planificare, organizare
- cunostinte intocmire documente si proceduri legate de transportul de marfa
- cunostinte foarte bune operare PC (Excel avansat)
- atitudine proactiva orientata spre rezultate
- buna cunoastere a limbii engleze - obligatoriu
- persoana riguroasa, tenace, organizata

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru performant si competitiv
- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie de succes
- salariu motivant
- training-uri
- bonus legat de perfomanta

Compania FAMILY FROST PRODUSE CONGELATE LA DOMICILIU SRL apartine grupului Family Frost International Tiefk?hlheimdienst GmbH, lider in Europa in distributia la domiciliu de inghetata si produse congelate.