COORDONATOR LABORATOR ANALIZE MEDICALE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza tehnic si administrativ activitatea desfasurata in laborator
Asigura fluxul optim de aprovizionare al laboratorului si intocmeste referatele de necesitate pentru luna urmatoare
Coordoneaza sosirea probelor in laborator si redistribuirea acestora catre alte locatii
Urmareste primirea rezultatelor si transmiterea acestora beneficiarilor, incadrandu-se in graficul de executie
Efectueaza determinari conform pregatirii profesionale, valideaza, semneaza si parafeaza buletinele de analiza
Controleaza inregistrarile rezultatelor din buletinul de analiza conform cererii din biletul de trimitere;
Verifica calitatea executiei analizelor;
Asigura si verifica efectuarea programelor de control intern si extern de calitate pt asigurarea calitatii rezultatelor analizelor medicale;
Pastreaza rapoartele de evaluare in urma controlului extern de calitate, analizeaza rezultatele neconforme si stabileste actiuni corective si preventive pt inlaturarea neconformitatilor;
Instruieste personalul din subordine despre receptia, pregatirea, manipularea corecta a probelor si eliminarea deseurilor infectioase;
Stabileste necesitatile de instruire pentru personalul din subordine pe linia de asigurare a calitatii, instruieste personalul in vederea cunoasterii cerintelor sistemului calitatii;
Suprevegheaza si controleaza activitatea subordonatilor si informeaza superiorii despre eventualele nereguli constatate;
Reprezinta societatea in procesul de contractare, autorizare, acreditare (CAS, ASP, INM, OTDM, RENAR) si ntocmeste documentatia necesara;

CERINTE

Studii superioare de specialitate (chimie, biologie, biochimie);
Minim 3 ani pe o poziţie de executie
Minim 2 ani pe o pozitie de coordonator laborator
Persoana cu simt organizatoric, cu bune abilitati de comunicare si relationare;
Cunostinte operare PC – Word, Excel, Navigare Internet

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic,
Posibilitati de dezvoltare a carierei;