COORDONATOR HR - Fashion Retailer

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Important fashion retailer cu o retea de magazine la nivel national.

Responsabilitati:
Definirirea misiunii si viziunii organizatiei;
Asigurarea cu resurse umane, recrutare de personal necesar organizatiei;
Motivarea angajatilor (finanicara si nonfinanciara);
Implementarea unui sistem de evaluare/de management al performantei;
Stabilirea criteriilor de evaluare in acord cu specificul activitatii angajatului;
Stabilirea obiectivelor individuale in functie de fisa postului;
Alinierea obiectivelor individuale la obiectivele companiei;
Conceperea formularelor de evaluare pentru diferite posturi din organizatie;
Crearea si implementarea unui program de integrare profesională, teambuilding, workshop;
Crearea unor programe de stimulare a performantei, de identificare si ameliorare a lipsei de performanta;
Consilierea angajatilor in probleme profesionale (identificarea factorilor care pot creste gradul de implicare si realizarea standardelor de performanta, medierea conflictelor aparute in procesul muncii, crearea si mentinerea unui climat de lucru armonios, incurajarea comunicarii inter si intra departamentale);
Oferirea de suport angajatilor care intampina dificultati in relatia cu superiorii ierarhici;
Identificarea solutiilor care sa stimuleze performanta si sa imbunatateasca modalitatea de comunicare intre subalterni si superiori;
Plan de identificare a nevoilor de instruire pentru diverse posturi din organizatie;
Consilierea celorlalţi manageri în probleme de resurse umane;
Monitorizarea sistemului de relaţii de muncă al organizaţiei, astfel incat angajatii sa-si desfasoare activitatea intr-o atmosfera placuta

CERINTE

Experienta pe un post similar de minim 2 ani (reprezinta avantaj experienta intr-o companie cu minim 200 de angajati);
Experienta in domeniul managementului resurselor umane, cu precadere in aria de motivare, evaluare, managementul performantei, recrutare, proces de inductie;
Studii superioare absolvite – facultatea de psihologie sau studii socio – umane – reprezinta avantaj;
Abilitati de comunicare si relationare;
Capacitatea de a empatiza si de a evalua obiectiv raporturile interumane din organizate;
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.