Coordonator departament supervizare contracte de lucrari

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de gestionarea intregului proiect impreuna cu liderul de echipa, de coordonarea intregii echipe de experti, cu alocarea sarcinilor pe fiecare membru al echipei

Va reprezenta Prestatorul in relatiile cu toate partile implicate in proiect si va monitoriza modul in care sunt implementate toate activitatile prevazute in proiect

Va intocmi toate rapoartele, in conformitate cu cerintele din proiect

CERINTE

Studii universitare tehnice

Minim 10 ani de experienta, in calitate de Lider de echipa / Lider adjunct de echipa / Manager Proiect sau Director de proiect, in managementul proiectelor de supervizare lucrari complexe/majore in domeniul infrastructurii de mediu (apa/deseuri) si/sau lucrari civile derulate conform conditiilor contractuale FIDIC – Cartile Rosie si Galbena: presupunand management tehnic echipelor de experti, redactarea documentelor contractuale si rapoartelor proiectului, inclusiv mentinerea relatiei cu Beneficiarul/Clientul, Antreprenorul si raportare catre managementul companiei (Consultantului)

Experienta dovedita in derularea cel putin a unui contract cu finantare UE pe Programe Operationale Sectoriale (preferabil Mediu, Transporturi, etc.)

Experienta anterioara pe programe PHARE / ISPA este un avantaj

Experienta proprie concreta in solutionarea revendicarilor contractuale, in pregatirea Ordinelor de variatie si certificatelor intermediare de plata

Cunoasterea deplina a cerintelor de verificare a certificatelor de plata si a situatiilor de lucrari cerute la rambursare de catre Beneficiarii locali

Cunostinte privind eligibilitatea cheltuielilor pe proiecte cu finantare europeana conform legislatiei in vigoare

Capacitate de lucru in climat de stres si efort prelungit, cu orientare catre obtinerea rezultatelor necesare

Abilitate de adaptare si reactie la situatii de criza

Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute, atat prin munca de birou, cat si prin cea de santier

Abilitati de comunicare si lucru in echipa si deschidere deplina pentru transferul reciproc de cunostinte profesionale

Capacitate de sinteza si raportare

Caracter dinamic si flexibil / adaptabil

Preferabil: cunostinte limba engleza avansat

Disponibilitate crescuta de a calatori in interes de serviciu

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.