COORDONATOR DEPARTAMENT RECRUTARE SI EVALUARE ORGANIZATIONALA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre una din cele mai reprezentative companii de distributie pentru bunurile de larg consum, cu o experienta de peste 10 ani in domeniu.
Compania activeaza printr-o retea bine organizata si dezvoltata la nivelul intregii tari, detinand un portofoliu impresionant de branduri proprii dar si de alte branduri de notorietate pe piata.
Clientul nostru a reusit sa se extinda pe toata suprafata tarii, cu filiale in Bucuresti, Valcea, Prahova, Arges, dispunand atat echipe de distributie directe cat si subdistribuitori.

Descrierea postului:
- Gestioneaza procesul de recrutare si selectie (plasare anunt, selectie CV-uri, programari interviuri etc.) al companiei;
- Gestioneaza acomodarea noilor angajati;
- Realizeaza si actualizeaza organigramele, pe posturi si generale, ale companiei;
- Gestioneaza procesul de evaluare a performantelor angajatilor si propune solutii de imbunatatire;
- Coordoneaza proiectele de resurse umane (analiza posturilor, comunicare interdepartamentala, payroll, etc);
- Revizuieste la cerere, impreuna cu sefii de departamente, fisele de post;
- Realizeaza si urmareste planul anual de training/ recrutare, impreuna cu sefii de departamente;
- Respecta si optimizeaza procedurile de resurse umane.

CERINTE

Studii superioare
Min 3 ani experienta pe o pozitie de coordonare Dep. Resurse Umane
Experienta in recrutarea personalului entry level / mid level/ top management
Experienta in procese de integrare/inductie
Experienta relevanta in derularea proceselor de evaluare
Bune cunostinte despre comportamentul organizational
Cunostinte solide de legislatie a muncii
Excelente abilitati de comunicare
Excelente abilitati de prezentare
Orientat catre rezultate
Folosirea avansata a pachetului MSOffice
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!