Coordonator Departament Online

S.C. FTV S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la conceperea strategiilor departamentului online
Implementeaza strategiile stabilite
Dezvolta si gestioneaza prezenta in social media a proiectelor fashiontv
Dezvolta si creaza continut pentru proiectele fashiontv
Gestioneaza introducerea de continut pe toate platformele web ale fashiotv
Colaboreaza cu managementul companiei in vederea implementarii strategiilor elaborate.
Monitorizarea performantei brandului in Social Media si propunerea solutiilor pentru imbunatatirea performantei acestuia

CERINTE

Experienta de minim 1 an in coordonarea si gestionarea proiectelor online
Experienta in gestionarea prezentei online si in social media a brandurilor
Cunostinte Google Analytics/Adwords, e-mail marketing, Facebook Ads
Experienta in gestionarea de campanii in social media
Capacitatea de a identifica noi metode si canale online de promovare
Capacitatea de a defini si executa strategii de promovare online
Fluenta in scrierea in limba romana si limba engleza.
Afinitate pentru domeniul modei

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o echipa dinamica, intr-un domeniu atractiv al modei internationale
Deplasari in strainatate la cele mai importante evenimente (Festivalul de Film de la Cannes, Grand Prix Monaco, lansari Fashiontv Indonezia, Tailanda, China, Cambodgia, Dubai etc.)

FTV este singura televiziune de nisa care transmite 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana, programe ce promoveaza tot ceea ce tine de domeniul fashion: de la design interior pana la vestimentatie, make-up, hair-style si lifestyle.

Din 1997 FashionTv s-a impus in intreaga lume, ca lider de piata, transmitand astazi pe 5 continente, in peste 195 de tari, imagini spectaculoase surprinse din primul rand al show-urilor exclusiviste de moda din intreaga lume.

De peste 7 ani, FashionTV si-a facut simtita prezenta in Romania prin co-productii si transmisiuni ale celor mai importante evenimente de gen: Bucharest Fashion Week, Summer Fashion Festival, Top Model Romania,FashionTV Model Award, Miss f Romania, Miss Litoral.