Coordonator compartiment control produse

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta individuala in prelucrari mecanice minim 3 ani;
Cunostinte Microsoft Office : nivel mediu;
Experienta individuala in procese de acoperiri de suprafata si tratamente termice;
Limba engleza nivel avansat;
Cunostinte Autocad sau SolidEdge

CERINTE

Absolvent Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea TCM sau Aeronave;
Preferabil absolvent / masterand al Universitatii Politehnice Bucuresti, Facultatea TCM sau Aeronave;
Competente functionale/tehnice:
Utilizarea desenelor tehnice si a specificatiilor de process;
Utilizarea metodelor si tehnicilor de nasurare cu AMC;
Proiectarea operatiilor de prelucrare mecanica , marcare, montaj si control dimensional;
Analiza neconformitati si stabilire cauze producer/nedetectare;
Stabilire, urmarire si implementare actiuni corrective si preventive;
Analiza de risc si actiuni de monitorizare;
Colectare si prelucrare date si raportare indicatori in sistem integrat;
Justificarea rezultatelor masurate specific caracteristicilor piesa /produs;
Cunostinte de utilizare masini de masura in coordinate;
Realizare / coordonare activitati de omologare piesa /produs;
Competente comportamentale:
Comunicativ, deschis la lucrul in echipa;
Capabil de efort sustinut si tenace.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.