CONTROLLER

PREMIUM HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil cu dezvoltarea, implementarea si mentinerea unui control al costurilor pe proiectele mari
- Culege, interpreteaza si modeleaza datele pentru realizarea analizei de profitabilitate si acuratete a rezultatelor pe proiecte
- Monitorizeaza incadrarea cheltuielilor si veniturilor la nivel de WBS (lucrari) din proiect
- Monitorizeaza costurile companiei pe proiecte
- Analizeaza si urmareste modul de realizare al indicatorilor financiari prevazuti in proiect
- Prelucreaza informatiile economico-financiare si intocmeste rapoarte
- Urmareste rezultatele reale, comparativ cu cele estimate si face recomandarile potrivite pentru remedierea acestor situatii
- Responsabil cu analiza riscurilor pe proiectele mari
- Colaboreaza cu departamentele tehnic, productie, ofertare si economic privind elaborarea diverselor rapoarte
- Analizeaza pierderile tehnologice pe proiecte
- Defineste si participa la construirea instrumentelor de lucru, inclusiv sisteme informatice, care sa-i permita o mai buna eficienta in activitatea sa
- Responsabil cu furnizarea informatiilor economice catre Controlorul Financiar

CERINTE

- Absolvent studii superioare (studii economice/tehnice)
- Experienta relevanta pe un post similar - minim 2 ani intr-o companie de constructii drumuri si poduri
- Cunostinte avansate de operare Microsoft Excel
- Cunostinte de operare preferabil Charisma si WizCount (Primavera reprezinta un avantaj)
- Organizat si gandire analitica
- Abilitati de comunicare si spirit de echipa

PREMIUM HR este o companie specializata in servicii de resurse umane.

Serviciile noastre:
- Servicii de recrutare si executive search
- Salarizare si administrare personal
- Managementul performantei.

Urmareste-ne pe site-ul agentiei noastre www.premiumhr.com.ro sau fii alaturi de noi pe Facebook, LinkedIn