Contabilitate primara

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica si indosariaza zilnic facturile de vanzari si cumparari.
Intocmeste NIR aferent facturilor de cumparare (marfuri provenite din intern sau din importuri).
Intocmeste zilnic registrul de casa, depune numerar la banca si inregistreaza operatiunile reflectate in extrasele de cont.
Inregistreaza toate cheltuilelile efectuate de catre companie (cunostiinte de contabilitate pentru incadrarea corecta a acestora)
Intocmeste lunar situatii de analiza a cheltuielilor. Intocmeste situatia lunara a ambalajelor provenite din importuri.
Invata produsele comercializate de companie.
Invata softul de gestiune si trezorerie pentru efectuarea inregistrarilor necesare.
Participa la inventarierea anuala si de ori de cate ori este nevoie.
Intocmeste lunar situatia deseurilor pe diferite tipuri de deseu prevazute de lege.
Tine locul operatorului de facturare (pe timpul concediului efectuat de operatorul de facturare sau alte situatii)
Raspunde la telefon daca colegii sunt ocupati si noteaza cerintele clientilor pana in momentul in care invata produsele si poate oferi informatiile solicitate.
Intocmeste orice alte situatii cerute de conducerea companiei.
Se ocupa de operatiunile generate de magazinul online/relatia cu clientii/incasarea platilor autorizate prin CARD bancar/ Ordin de plata, etc

CERINTE

Studii economice (liceu sau facultate). Sa fie familiarizat cu documentele contabile (facturi, avize, NIR, Reg.casa, Extrase de cont bancare, Liste de inventariere, etc).
Cunoasterea programelor redactare texte precum si de calcul tabelar, calcul adaos comercial, discounturi, procente, etc).

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil si crescator in concordanta cu abilitatile si performanta.

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 20 ani de activitate
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european.
Distribuitor autorizat Blum,Hettich,Egger.