Contabil Trezorerie - perioada determinata pana la 31.01.2013

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Întocmeşte ordinele de plată în sistemul de electronic banking şi verifică respectarea circuitului documentelor de plăţi
 Întocmeşte şi prezintă spre aprobare documentele necesare autorizării plăţilor (situaţia datoriilor la scadenţă, lista de plăţi, ş.a.)
 Asigură efectuarea la termen a plăţilor către furnizorii interni şi externi
 Întocmeşte zilnic şi periodic rapoarte referitoare la soldurile conturilor de casă şi bancă
 Înregistrează în contabilitate operaţiunile de trezorerie referitoare la încasări şi plăţi precum şi alte operaţiuni efectuate prin intermediul conturilor bancare şi prin casierie (în lei şi valută)
 Înregistrează în contabilitate deconturile de deplasare în străinătate
 Se ocupă de gestiunea tichetelor de masă
 Întocmeşte documentaţia necesară pentru efectuarea auditului anual, conform ariei de responsabilitate
 Cunoaşte şi respectă reglementările contabile în vigoare, conform ariei de responsabilitate

CERINTE

 Studii superioare în domeniul economic
 Cunoştinţe bune de contabilitate
 Experienţă de 1-2 ani pe un post similar
 Cunoştinţe avansate PC (MS Office, soft contabilitate)
 Limba engleză sau franceză – nivel mediu

Calitati:

 Persoană organizată, riguroasă, structurată
 Atenţie foarte mare la detalii
 Capacitate de lucru de echipă

BENEFICII OFERITE

 Pachet salarial atractiv;
 Cadru de lucru dinamic si profesionist;
 Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.