CONTABIL SENIOR RETAIL

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Înregistrează corect si la timp facturile emise de furnizorii interni;
Reconciliaza soldurile conturilor de furnizori si efectueaza periodic confirmari de solduri cu acestia;
Tine evidenta avansurilor catre furnizori si a stocurilor;
Tine evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar de natura mijloacelor fixe;
Intocmeste procesele verbale de punere in functiune a mijloacelor fixe;
Participa la inventarierea mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar de natura mijloacelor fixe si inregistreaza diferentele la inventar ;
Întocmeşte situaţii şi rapoarte cerute de management

CERINTE

Absolvent studii universitare economice
Cunoştinţe solide de contabilitate
Cunoştinţe de operare pe calculator (Excel, Word), programe specifice
Atenţie la detalii
Bune aptitudini de comunicare şi relaţii personale
Abilităţi de organizare
Abilitatea de a lucra cu termen limită

De preferat
Limba engleză – nivel mediu
Experienţă în domeniul retailului alimentar

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting