Contabil Senior

AVIA MOTORS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistrarea in contabilitate a veniturilor si cheltuielilor, precum si a altor operatiuni, in baza documentelor justificative:

- plati si incasari prin casa in lei si in valuta

- deconturi de cheltuieli

- facturi de furnizori

- facturi de clienti

- orice alte documente justificative;

Inregistrarea in contabilitate a descarcarii de gestiune privind toate magaziile si verificarea corectitudinii acesteia; verificarea soldurilor conturilor de stocuri;

Participa la inventarierea patrimoniului societatii in conformitate cu deciziile sefilor ierarhici si inregistreaza in contabilitate valorificarea inventarierii;

Tine evidenta debitorilor si creditorilor societatii;

Verifica evidenta operativa a facturilor in programul de gestiune-service;

Intocmeste compensarile cu tertii conform legislatiei in vigoare;

Verifica soldurile contabile la sfarsitul fiecarei luni;

Intocmeste punctaje anuale cu furnizorii si clientii – confirmari de sold;

Tine evidenta documentelor cu regim special;

Intocmirea documentelor de incasari prin banca conform reglementarilor legale in vigoare – in cazul lipsei titularului de post sau la cererea sefului direct;

Emitere facturi pentru clientii firmei( inclusiv facturi de avans pentru sumele incasate numerar sau prin banca);

Alte lucrari contabile specifice postului.

CERINTE

Studii economice superioare;

Cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie similara;

Cunoastinte temeinice de legislatie din domeniu financiar-fiscal si contabil;

Cunostinte de contabilitate financiara si de gestiune;

Cunostinte de operare pe calculator(minim Word, Excel, programe specifice contabilitate);

Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;

Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;

Capacitate de organizare;

Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Multa lume intra in contact cu noi.
In mod evident, oamenii vin la noi cu asteptari, curiozitate, chiar cu griji si pleaca de aici multumiti.
Inca de la inceput ne-am concentrat asupra calitatii serviciilor si ne-am straduit sa realizam un climat de incredere si de ce nu, sa devenim cei mai buni.
Am reusit !
Dar asta este doar ce se vede, pentru ca in spate suntem noi, oamenii de la Avia Motors , profesionisti, dinamici, entuziasti.
Asteptam aplicatia ta, daca apreciezi munca in echipa si iti doresti sa te dezvolti intr-un mediu de afaceri provocator, care sa te reprezinte. Numai candidatii selectati vor fi contactati.