contabil senior

Eurocont Expertserv SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg va avea ca principale responsabilitati:
- prelucrarea si inregistrarea documentelor, verificarea inregistrarilor contabile, intocmirea balantei, declaratiilor si bilantului pentru fiecare client din propriul portofoliu
- efectuarea unei analize amanuntite pe baza informatiilor cuprinse in balanta de verificare si intocmirea unui raport lunar catre clienti
- relationarea cu clientii: primirea / predarea documentelor, comunicarea continua pentru definitivarea corecta si la timp a evidentei contabile, prezentarea si explicarea situatiei lunare, comunicarea modificarilor intervenite in reglementarile legale, furnizarea de informatii din evidenta operativa si oferirea de consultanta fiscal - contabila de nivel mediu.

CERINTE

Cautam o persoana cu:
- studii superioare de contabilitate
- cunostinte PC nivel avansat: operare, MS Office, soft contabilitate SAGA
- experienta: minim 6 ani in contabilitate financiara completa
- excelente cunostinte legislative
- experienta si usurinta in lucrul direct cu clientii si in consilierea acestora.
Nu ne e indiferent nici ce fel de om e, astfel incat, la fel ca noi, va trebui sa fie o persoana: responsabila, foarte organizata, pro-activa, cu spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

* lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
* salariu net lunar: 1.800 – 2.500 lei (negociabil, in functie de cunostinte si abilitati). Suma maxima o putem acorda in conditiile in care noul coleg va corespunde intrutotul cerintelor noastre
* program lucru 8 ore
* prima concediu

Firma autorizata de contabilitate si consultanta, se bucura de o echipa dinamica, orientata spre rezultate concrete; Cultura organizationala a fost intotdeauna orientata spre oameni (program de lucru: luni - vineri 08.30 - 16.30); Dispunem de o locatie profesionala amplasata in zona Foisorul de Foc