Contabil Sef cu experienta in domeniul HORECA

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania activeaza in domeniul HORECA- dezvolta un nou concept exclusivist polivalent- club de sport, restaurant, terasa si lunge.

Responsabilitati:

Obiectiv principal : Organizeaza, indruma, conduce si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare.

Responsabilitati :
Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea stocurilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
Organizezeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului ;
Asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Supravegheza reconcilierea si inchiderea conturilor;
Asigura si rasunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
Efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant, pe care o prezinta Consiliul de administratie si respectiv Adunarii generale a asociatilor;
Intocmeste buget de venituri si cheltuieli , cashflow si alte situatii financiar contabile solicitate de managementul societatii.

CERINTE

studii superioare universitare/postuniversitare de specialitate ;
experienta de minim 4-5 ani in domeniul HORECA (hoteluri, restaurante, baruri/cafenele, cluburi polivalente);
experienta relevanta pe o pozitie similara;
cunostinte medii de lb. engleza.

BENEFICII OFERITE

posibilitatea de a activa in cadrul unei echipe de profesionisti in domeniul HORECA;
pachet salarial discutabil in functie de experienta;
asteptam cv-urile dvs la adresa: cv@qlt.ro
www.qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.