CONTABIL SEF

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea şi îndrumarea unitară a contabilităţii în centrală;
Întocmeşte monografii contabile pentru reflectarea în contabilitate a tuturor operaţiunilor;
Elaborează norme, proceduri prin care se stabileşte modul de organizare şi înregistrare în contabilitate;
Înregistrarea contabilă a tuturor operaţiunilor efectuate de societate;
Ruleaza, impreuna cu departamentul IT & Comunicatii, inchiderea de zi / inchiderea de luna;
Procesarea şi înregistrarea contabilă a tuturor cheltuielilor şi veniturilor înregistrate de societate;
Asigură evidenţa contabilă a patrimoniului societatii (mijloace fixe, obiecte de inventar);
Realizează interfaţa contabilă pentru toate produsele din portofoliul societatii;
Setează conturile de contabilitate generală în sistemul informatic al societatii;
Efectuarea operaţiunilor de plăţi interne şi externe aferente activităţii general administrative, precum şi a plăţilor de mare valoare prin aplicatiile Multicash ale bancilor partenere;
Asigurarea respectării tuturor dispoziţiilor fiscale relevante activităţii de creditare, precum şi a celor referitoare la activitatea administrativă a societatii;
Comunicarea cu auditorul financiar, cu Ministerul Economiei şi Finanţelor şi cu Banca Naţională a României;
Întocmirea bilanţului anual şi a contului de profit şi pierderi;
Elaborarea fluxului de lichidităţi;
Întocmirea declaraţiilor fiscale privind impozitele şi taxele relevante activităţii societatii;
Asigura suport profesional pe parte de fiscalitate, propune masuri in vederea optimizarii sarcinii fiscale a Societatii si criterii de planificare fiscala;
Elaboreaza metodologia de calcul a impozitului pe profit si efectueaza calculul lunar;
Constituirea de depozite, efectuarea decontărilor in numele societatii.

CERINTE

Capacitati manageriale, capacitate de analiza, luare a deciziilor si lucru in conditii de stress;
Cunostinte foarte bune de contabilitate, fiscalitate, legislatia aplicabila in domeniu;
Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu;
Entuziasm, initiativa, creativitate;
Sa fie orientat spre performanta.

EXPERIENTA ANTERIOARA NECESARA

Diploma universitara in specialitatea Stiinte Economice;
Certificare CECCAR si/sau inscriere ACCA;
Studii aprofundate in domeniul financiar - contabil constituie un avantaj;
Experienta relevanta in domeniul financiar de minim 5 ani.
Experienta anterioara intr-un post de conducere.

BENEFICII OFERITE

Remuneratie motivanta, insotita de un plan individual de bonus si plan de cariera;
Telefon, laptop
Asigurare medicala privata.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.