Contabil Sef

SC Pamimai Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, coordoneaza si controleaza intreaga activitatea a departamentului contabilitate ce deserveste sase firme ale Grupului Pamimai;
 Coordoneaza activitatea de evidenta operativ-contabila pe centre de profit astfel incat sa asigure respectarea stricta a procedurilor interne si a legislatiei in vigoare;
 Coordoneaza activitatea de intocmire a documentelor contabile astfel incat sa reflecte corect si in termenele stabilite, toate operatiunile derulate;
 Realizeaza si verifica lucrarile de inchidere de luna, balante de verificare, bilanturi, contul P&L, declaratiile de TVA, calculul impozitului pe profit, situatii financiare privind principalii indicatori economico-financiari;
 Coordoneaza realizarea bugetului de venituri si cheltuieli;
 Reprezinta compania si asigura interfata cu Administratia Financiara, autoritatile de control ale statului si auditorii companiei;
 Gestioneaza patrimoniul companiei: organizarea si controlul gestiunilor, mijloacele fixe, amortizarea, inventarierea patrimoniului, etc;
 Intocmeste, transmite/depune declaratiile contabile si fiscale, in conditiile legii;
 Intocmeste periodic pachetele de raportare specifice fiecarei firme a Grupului Pamimai (RAS, IAS/IFRS);
 Asigura raportarile de analiza si diagnoza financiara catre management;
 Coordonarea si instruirea echipei din subordine;
 Alte sarcini si atributii prevazute in dispozitiile legale, ordine si dispozitii ale Directorului Economic ce fac referire la functia de Contabil Sef

CERINTE

Studii economice aprofundate;
 Minim 5 ani experienta in pozitia de Contabil Sef;
 Absolvent CECCAR;
 Cunostinte solide de contabilitate si legislatie financiar-contabila si fiscala;
 Cunostinte solide privind standardele RAS, IAS/IFRS;
 Constituie un avantaj cunostintele de folosire a programului Wiz Cont;
 Cunostinte foarte bune de utilizare MS Office.
 Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
 Capacitate de organizare, coordonare si control a activitatii contabile;
 Capacitate de analiza si sinteza;
 Atentie la detalii, meticulozitate si acuratete foarte buna;
 Bune abilitati de comunicare eficienta si de argumenare constructiva;
 Experienta in coordonarea unei echipe si orientare spre dezvoltarea ei;
 Personalitate integra, echilibrata, responsabila;
 Orientare spre perfectionare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru prietenos si placut

De 10 ani SC Pamimai Distribution SRL activeaza in domeniul distributiei nationale fiind recunoscuta ca un partener profesionist de afaceri si un angajator ce stie sa aprecieze si sa rasplateasca performanta.

Cu o cifra de afaceri de peste 48 milioane de euro si un portofoliu de produse ce cuprinde produse telecom si tigari, SC Pamimai Distribution SRL ocupa primul loc in Top Afaceri Romania 2010 pentru intreprinderi mijlocii.

Partenerii nostri in domeniul telecom sunt Orange, Vodafone, Cosmote si Romtelecom iar in distributia de tigari lucram impreuna cu JTI si BAT.

Daca ai calitati profesionale si umane de nivel inalt; daca esti dinamic si vrei sa te dezvolti, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.

Poti trimite aplicatia ta la adresa de e-mail office@pamimai.ro. Numai candidatii ce corespund profilului nostru de cerinte vor fi contactati.
Pentru relatii suplimentare poti suna la tel. 0374.21.00.00.