CONTABIL SEF – companie multinationala de succes in domeniul productiei industriale

Human STRATEGICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza activitatea departamentului de contabilitate;
- Verifica completitudinea si acuratetea inregistrarilor contabile precum si procesarea la termen a informatiilor contabile;
- Supervizeaza activitatea de calculare a taxelor si impozitelor datorate precum si a deducerilor posibile;
- Supervizeaza activitatea de elaborare a documentelor si declaratiilor fiscale ale companiei;
- Asigura conformitatea tuturor documentelor financiarcontabile;
- Asigura inchiderile contabile lunare, semestriale si anuale;
- Se implica in realizarea raportarilor financiare ale comapaniei;
- Ofera suport Managerului Financiar in pregatirea rapoartelor financiare lunare;

CERINTE

- Studii economice universitare;
- Experienta de minimum 7 ani in contabilitate si de minimum 3 ani pe o pozitie similara;
- Excelenta cunoastere a standardelor romane de contabilitate precum si a legislatiei fiscale in vigoare;
- Experienta in pregatirea raportarilor financiare in sistem IAS/IFRS;
- Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit pentru redactarea raportelor financiare si comunicarea cu managementul companiei de la nivel european;
- Cunostinte solide de MS Office;
- Atestatul de expert contabil autorizat CECCAR reprezinta un avantaj;
- Experienta in domeniul productiei (eventual intr-o companie multinationala) reprezinta un avantaj important;

BENEFICII OFERITE

- Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabile in urma intalnirii cu angajatorul;
- Un mediu de lucru profesional, relaxat si placut, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
- Oportunitatea dezvoltarii carieirei intr-o companie serioasa, solida si de succes la nivel mondial;
- Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie;

We are a strong and enthusiastic team of experts in management and human resources consulting. We are dedicated to your success. Wherever we are, there is human excellence too.

We have the adequate attitude and resources to achieve expected results. We develop and deliver efficient and effective solutions for almost any need or difficulty connected with human resources field. For us, impossible is nothing.

So, we are inviting you to know us better at www.humanstrategics.ro and apply for this opportunity at cv@humanstrategics.ro.