Contabil sef. 4500 lei.

Jobs & HR Solutions S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma Jobs & HR Solutions, firma cu experienta de peste 14 ani in recrutarea de personal la nivel national si international, angajeaza contabil senior . Programul de lucru: 9:00-18:00, L-Vi. Salariul: 4500 lei. Profilul fimei unde se va desfasura activitatea este import si distributie hrana si accesorii animale de companie. Locatia este in zona Calea Giulesti. Contract de munca pe minim 5 ani.

Responsabilitati:
- participa la inventarierea patrimoniului ori de cate ori este nevoie, dar cel putin o data pe an;
- participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar contabil;
- supravegheaza si verifica reconcilierea si inchiderea conturilor;
- inregistreaza miscarile pentru activele fixe; intrari, iesiri, amortizare;
- intocmire declaratii fiscale: Decont TVA, Declaratia 394;
contabilitatea salariilor si a taxelor aferente salariilor;
- intocmirea dosarelor pt obtinerea certificatelor de atestare fiscala, ANAF si Taxe Locale.

CERINTE

Absolvent de invatamant superior economic de specialitate (ASE);
Experienta de 3-5 ani pe o pozitie similara;
Cunostiinte calculator (Word, Excell, Outlouk).
Cunostinte temeinice privind sistemul financiar contabil intro organizatie mijlocie;
Cunostinte temeinice privind legislatia din domeniul financiar contabil si fiscal;
Contabilitate computerizata;
Capacitate de analiza si sinteza;
Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala, rezistenta la stres;
Atitudine - spirit de echipa, dispusa la colaborare, obiectiva.

Agentie de recrutare cu experienta de peste 14 ani in recrutarea de personal la nivel national si international in domeniile contabilitate, achizitii, administratie, logistica si recrutare de personal casnic: bona/ guvernanta/ doica; menajere/ agenti curatenie.