CONTABIL SEF

ID SARRIERI DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica, organizeaza si conduce activitatea departamentului, coordoneaza echipa din departament, asigura si coordoneaza activitatea de evidenta contabila a societatii
Verifica existenta si corectitudinea documentelor justificative privind operatiile contabile
Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale
Asigura controlul inregistrarilor contabile, verifica procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora
Reprezinta firma in relatiile cu autoritatile
Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile
Coordoneaza activitatea de inventariere
Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate
Asigura intocmirea bilantului contabil
Asigura intocmirea si depunerea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale obligatorii
Prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile
Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale si lunare catre conducerea companiei
Asigura si raspunde de intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli cu defalcare pe centre de cost
Intocmeste bugetul costurilor maxim admise si urmareste stricta incadrare in aceste cheltuieli
Cunoastrea sistemului IFRS constituie un plus

CERINTE

Studii superioare
Buna cunoastere a sistemului contabil romanescu si a legislatiei specifice in vigoare
Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani sau experienta practica relevanta in domeniul contabilitatii intr-o firma cu productie - constituie un avantaj
Bune cunostinte de operare cu aplicatiile MS Office (in mod special MS Excel)
Familiarizat cu utilizarea programelor specializate de contabilitate-gestiune

Bine cunoscut producator de lenjerie de dama cu o retea de distributie in extindere in intreaga lume.