Contabil-sef

SC MEGASSIM BUSSINES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii personalului din subordine
- Intocmirea balantei de verficare
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, fisele fiscale precum si toate celelalte declaratii catre Autoritatile Statului
- Realizeaz¿ situa¿ii financiare
- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii in domeniu
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul socetatii
- Intocmrea de deconturi ale asocierii in participatiune

CERINTE

- experienta in contabilitate financiara generala minim 5 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate (de preferat WinMentor)
- experienta evidenta contabila minim 5 ani.
- foarte bune cunostiinte de operare PC (Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de CONTABILTATE