CONTABIL SEF- disponibilitate deplasari

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

LOCATIE COMPANIE: CONSTANTA
Responsabilitati: - Aspecte fiscalitate aprofundate mijloace fixe Intocmire si verificare declaratii! 300, 390, 394 (verificare corelatii),
Intrastat
- Urmarire si declarare contracte externe
- Verificare aspecte fiscale in concordanta cu Codul Fiscal, OMFP 3055 si legislatia la nivel european
- Clasificare mijloace fixe (achizitionate sau receptionate in urma procesului de executie proprie) si incadrare pe tipuri de amortizare fiscala. Intocmire plan de amortizare pt AD 1 si AD 2.
− Asumarea raspunderii pentru aspecte de deductibilitate TVA
Intocrnirea situatiiior financiare lunare, trimestriale, anuale,
− Asigurarea corectitudinii inregistrarilor contabile din punct de vedere al legislatei fiscal/contabile
- Asigurarea relatiei cu autoritattile
- Evidenta si analiza evolutiei activitatii societatii pe 4 puncte de desfacere cu specific diferit, evidenta pe centre de profit/cost
- Coordonare si sustinere dosare in vederea obtinerii diverselor credite barcare.
− Intocmirea si urmarirea cash-flow-ului (zilnic, lunar) si a BVC-ului (lunar) companiei
Documentatie si stapanire temeinica a legislatiei fiscale in domeniu
Analiza evolutiei veniturilor si cheltuielilor pe centre de cost.
Realizarea si implementarea sistemului de cash flow pe zile/ luni.
− Realizarea si sustinerea documentatiei de credit de investitii si pe cash flow.
− Realizare si sustinere documentatie leasing.
- Regiare fisa AFP si mentinerea unei relatli foarte bune cu institutiile statului.
- Verificare si transmitere cleclaratii lunare (100, 112, 300, 390, 394, Intrastat etc)
Intocmire documentatii de credit
- Analiza economico-financiara a companiei.
- Analiza comparativa a celor patru puncte de lucru la nivel national ale companiei.
Eviderta zilnica a situatiei furnizorilor si a clientiior.
− Intocmirea documentatiei si supravegherea procedurilor de participare la licitatii.
− Controlul existentei si legalitatii tuturor autorizatiilor necesare.
− Urmarirea respectarii tuturor prevederilor legale, atat din punct de vedere financiar - contabil.
- Intocmire si coordonare aplicatie fonduri europene.
- Intocmirea si urmarirea cash-flow-ului si a BVC-ului companiei
− Coordonarea departamentului financiar-contabil si supravegherea evolutiei centrelor de cost.
- Intocmirea statelor de plata
- coordonare 2 persoane

CERINTE

Experienta pe un post similar- minim 4 ani
Disponibilitate pentru a calatori- CONSTANTA- la inceputul activitatii pentru familiarizare cu metodologia de lucru, cu soft-ul, cu echipa
Ulterior se poate lucra de acasa- BUCURESTI
Limba Engleza nivel avansat;
Experienta in coordonarea departamentului financiar-contabil
Permis conducere cat B- masina proprie- avantaj

BENEFICII OFERITE

Transport DECONTAT
Laptop
Telefon
Salariu fix brut in jur de 7000 RON

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!