CONTABIL PRODUCTIE – AUTORIZAT CECCAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza activitatii economico-financiare, raspundere pentru eficienta activitatii economice
- Controlul costurilor companiei
- Consultanta si recomandari pentru managementul pe probleme financiare si fiscale pentru posibile imbunatatiri
- Mentinerea relatiei cu autoritatile fiscale
- Urmarirea si respectarea principiilor contabile
- Organizarea si participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
- Supravegherea, reconcilierea si inchiderea conturilor
- Opereaza scaderea materiilor prime si materialelor auxiliare in programul de contabilitate. Listeaza raportul specific.
- Calculeaza costul de productie al produsului finit
- Efectueaza lunar, inventarul la materiile prime si materialele auxilire aflate in depozite
- Centralizeaza datele, prelucreaza rezultatele inventarului si opereaza in programul de contabilitate reglarile ce se impun
- Asigurarea si raspunderea de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare
- Asigurarea si raspunderea indeplinirii la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
- Asigurarea intocmirii documentelor justificative privind operatiile contabile
- Urmarirea inregistrarii cronologice si sistematice in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale
- Exercitarea controlului preventiv privind legalitatea operatiunilor
- Asigurarea controluluiinregistrarilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora
- Organizeazarea pastrarii documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile
- Stabilirea planului de conturi si asigurarea implementararii acestuia
- Stabilirea monografiei contabile privind inregistrarea operatiunilor patrimoniale
- Stabilirea procedurii de lucru specifice care sa asigure evidenta contabila
- Stabilirea principiilor de organizare a sistemului informational contabil
- Asigurarea intocmirii raportarilor lunare, trimestriale, anuale: destinate Administratiei Financiare si de control, bancare, statistice (Intrastat)
- Reprezentarea societatii in timpul controalele financiare
- Sprijin in timpul procesului de audit
- Raportari periodice in conformitate cu standardele de contabilitate locale.

CERINTE

- Studii superioare financiar contabile
- Minim 5 ani experienta in contabilitate de productie
- Simt organizatoric si responsabilitate
- Gindire analitica si atentie la detalii.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!