CONTABIL PRIMAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Calcul pret contracte de vanzare-cumparare, diferentiate in functie de situatie:
- fonduri proprii sau credit; de regula se face act aditional pentru fixarea pertului in lei
- calculul necesarului de numerar:plati diverse, curente, taxe catre stat, deconturi
- intocmire deconturi saptamanal pe baza documentelor primite, in doua exemplare:
unul la registrul de casa pentru contabilitate
unul la manager pentru obtinerea semnaturii de aprobare
- intocmire registru de casa si predare saptamanal la contabilitate
-posibilitatea de a avea token pentru vizualizare
- primirea raportului de cash-flow pentru coduri, care urmeaza a fi notate pe acte
- codificarea documentelor saptamanal pentru predarea catre raportari
- rapoarte antreprenori (circa 5) si avocati; cu prind evidenta facturilor, platilor si garantiilor, in vederea trimiterii catre raportari
- raport agentie imobiliara pentru fiecare factura primita aferenta comisioanelor de vanzare; datele se iau din raportul sales de la contabilitate pentru verificarea comisioanelor; raportul va fi trimis la contabilitate, deoarece va fi atasat la platile lunare de semnat
- mentinerea legaturii cu banca pentru credit; se organizeaza lunar evaluarea la proiect; se compara procentajul efectiv realizat al lucrarilor cu graficul predat bancii pentru scadentar; se urmareste ce suma se consuma din credit (efectiv realizat fata de planificat)
- furnizeaza facturile lunare la banca pentru aprobarea platilor
- organizarea si arhivarea documentelor

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- experienta in domeniu;
- cunostinte de contabilitate primara;
- cunostinte bune MS office
- cunostinte de utilizare a unui program informatic de gestiune
- abilitati de planificare si organizare
- cunoasterea aparaturii de birou
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor
Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: iuliana.apopei@abchumancapital.ro.

BENEFICII OFERITE

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/