CONTABIL JUNIOR

ESPECIAL AUDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

-clasificarea documentelor primare in ordine cronologica in functie de natura operatiilor;
-prelucrarea si inregistrarea contabila computerizata a datelor inscrise in documentele justificative si de evidenta primara;
-inregistrarea operatiunilor din registrul de casa furnizat de beneficiar;
-intocmirea jurnalului de cumparari;
-intocmirea jurnalului de vanzari;
-pregatirea registrelor contabile;
-verificarea documentelor inregistrate si realizarea raportului lunar cu situatia firmei;
-intocmirea si depunerea declaratiilor lunare/trimestriale la Administratia Financiara;
-mentinerea relatiei cu Administratia Finanaciara si celelalte institutii abilitate;

CERINTE

-experienta in contabilitate de cca./minim 3 ani;
-cunostinte de utilizare ale unuia din programele specializate WinMentor,Ciel,Wizcount , contabSQL(de preferat);
-studii superioare sau medii de specialitate;
-cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
-cunostinte de limba engleza(de preferat);
-spirit analitic,lucru in echipa;
-seriozitate;

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv,lucru intr-o echipa tanara, dinamica,posibilitati de afirmare

ESPECIAL AUDIT este o societate de audit si consultanta financiara infiintata in scopul de a oferi cele mai bune solutii de aplicare a cadrului legislativ, de a furniza firmelor - client informatii complete, reale si strict confidentiale, prin care pot lua decizii privind politica lor si stabilirea strategiilor de dezvoltare.