Contabil Junior

HUMANGEST ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, cea mai veche companie aeriana care opereaza in prezent din Romania, cu sediul la Otopeni, recrutam Contabil Junior.

Responsabilitati:

-Urmareste pe fluxul intern toate facturile de cheltuieli (stocuri/mijloace fixe/servicii), de la momentul intrarii acestora in companie si pana la momentul sosirii lor in contabilitate;
-Verificarea facturilor primite de la furnizori cu contractele aferente si asigurarea concordantei si legatlitatii dintre cele doua;
-Inregistreaza zilnic în programul SAP facturile de la furnizori privind achizitiile de servicii interne, externe, prestari servicii (cls.6) pe centre de cost;
-Verificarea deconturilor de cheltuieli si inregistrarea lor pe centre de cost;
-Inregistreaza in evidenta contabila documentele de incasare sau plata;
-Intocmeste saptamanal raportul creantelor de incasat si face toate demersurile necesare pentru respectarea scadentelor;
-Colaborarea cu auditorii si furnizarea de informatii si documente pentru auditul anual
-Participa la inventarierea conturilor.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Studii superioare in domeniul economic (contabilitate, finante);
• Cunostinte utilizare SAP;
• Cunostinte de operare PC: Excel nivel mediu-avansat;
• Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
• 1-3 ani experienta in rol similar;
• Spirit de organizare si atentie la detalii;
• Capacitate de analiza rapida si sinteza;
• Capacitatea de a lua decizii la nivelul postului;
• Foarte bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim la schimb:

-Salariu atractiv;
-Bonuri de masa;
-Program: L-V 8.00-16.00;
-Transport asigurat.

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.
Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.
Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:
Recrutare si Selectie de Personal;
Leasing de Personal;
Administrare de Personal si Payroll;
Evaluarea performantelor angajatilor;
Training;
Outplacement;
Detasare de Personal in Strainatate