Contabil Junior

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrează în mod corect operaţiunile contabile ce i-au fost încredinţate;

- Asigură înregistrarea zilnică a documentelor contabile ce i-au fost incredinţate, în sistemul informatic;

- Respectă termenele lunare de închidere a balanţei contabile conforme cu termenele de raportare managerială;

- Lunar, după emiterea balanţei analitice de verificare, efectuează controlul soldurilor conturilor ce au fost afectate de înregistrări pe care le-a efectuat;

- Asigură evidenţa detaliată a soldurilor conturilor de care răspunde;

- Asigură evidenţa contabilă a facturilor primite de la furnizorii interni;

- Asigură evidenţa contabilă a facturilor emise pentru clienţii interni;

- Întocmeşte situaţia soldurilor furnizori interni, clienţi interni pe feluri de obligaţii si vechime şi operează in timp real orice modificare asupra componentei lor;

- Colaboreaza cu departamentul Credit controller si trezorerie in verificarea soldurilor de creante si datorii pe parteneri si efectuarea punctajelor;

- Asigură evidenţa TVA, a jurnalelor de vânzări/cumpărări, verificând corelaţiile aferente;

- Asigură transferul in contabilitate a operaţiunilor bancare în lei;

- Colaborează la întocmirea procedurilor de lucru specifice activităţii sale și urmăreşte respectarea lor.

CERINTE

- Studii superioare în domeniul economic;

- Minim minim 2 ani experienţă într-o poziţie similară;
- Cunoștinţe MS Office, Oracle Financials;
- Preocupare pentru calitate şi orientare spre satisfacerea clienţilor;

- Adaptabilitate şi capacitate de autoperfecţionare;

- Spirit de iniţiativă;

- Orientare spre rezultate;

- Diplomaţie;

- Integritate și etică profesională;

- Stabilitate emoţională și rezistenţă la stres;

- Corectitudine;

- Rigurozitate.

BENEFICII OFERITE

Companie internațională, integrator de sisteme complexe, cu expertiză în domenii complementare: IT&C, sisteme inteligente de transport, soluţii de securitate, instalații și construcții pentru clădiri, servicii de mentenanță caută un nou coleg pentru postul de Contabil Junior.