CONTABIL/FISCALIST (engleza sau franceza)

ASD WORLD TAX ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Indeplinirea activitatilor contabile legate de funcționarea agenției noastre din România;
• Reprezentarea clienților noștri internaționali pe linga administrare fiscală și cea vamala;
• Prepararea si transmiterea declarațiilor fiscale (TVA, Intrastat (declaratii vamale) accize, etc...
• Procesare facturilor;
• Gestionarea problematicilor legate de legislatia fiscala;
• Urmarirea si punerea la zi a legislatie cu privire la taxele indirecte din România.

CERINTE

• Experienta in contabilitate va fi un avantaj (minim 3 ani)
• Studii superioare de comptabilitate/fiscalitate ;
• Cunostiinte în domeniul impozitelor directe si indirecte ;
• Cunoașterea legislației fiscale din România va fi un avantaj ;
• Nivel avansat de limba franceza sau engleza fluent (scris si oral)
• Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office, Internet ;
• Dinamic, independent, spirit organizatoric, capacitate de comunicare orala si scrisa ;
• Capabil sa rezolve probleme complexe ;
• Rezistenta la stress.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de dezvoltare personală și profesională într-un mediu multinațional;
• Condiții de lucru confortabile;
• Training-uri în alte țări ale UE;
• Domeniu de activitate stimulant care implică curiozitate, responsabilitate si access la un domeniu de virf in furnizarea serviciilor la nivel international ;
• Salariu competitiv (negociabil)