Contabil Economist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza toate tranzactiile financiaresi contabile pentru clientii din portofoliu si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
-tine evidenta contabila completa ,inclusiv balanta si bilant;
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului ( 100,112, 300, 390, 394 ,101 altele )
- Calculeaza salariile pentru clientii firmei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
-Intocmeste documente de personal si transmiterea in REVISAL;
- Mentine relatia , cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii,CASMB etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii;
-Transmiterea electronica adeclaratiilor fiscale

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate Dante, Navision este un avantaj - experienta- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile ,legislatie fiscala- contabila ,
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete ,corecta
- spirit analitic, lucrul in echipa,resistenta la stres si lucru la termene fixe
- seriozitate, abilitati de utilizare a PC (viteza de lucru )

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil in functie de experienta , capacitatea
de adaptabilitate la cerintele noastre , capacitatea de lucru