Contabil

Wiz Accounting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Introducerea datelor din documentele financiare primite in de la furnizori interni si externi, urmarirea si verificarea lor. Program utilizat - Ciel Professional.
Inregistrarea corecta a documentelor primare, astfel incat sa reflecte o imagine corecta a fenomenului economic.
Comunicarea cu clientii si / sau furnizorii cu privire la elementele prelucrate
Intocmirea corecta a rapoartelor financiare si a declaraţiilor fiscale.
Competente de gestionare eficienta a timpului de lucru
Atributii de organizare,urmarire si respectare a procedurilor de lucru.

CERINTE

Studii superioare economice
Cunostinte de contabilitate si fiscalitate, experienta de minim 2 ani
Cunoasterea legislatiei aplicabile societatilor comerciale din Romania
Capacitate de a face fata situaţiilor ivite si interlocutorilor
Interes pentru profesiunea exercitata, dorinta de perfectionare, flexibilitate
Inteligenta, capacitate de studiere si de fundamentare a soluţionării problemelor apărute
Cunostinte de operare PC (Office)
Abilitati de comunicare si prezentare
Capacitate de sinteza si analiza
Persoana atenta la detalii
Capacitate de lucru in echipa si relationare

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si satisfactie profesionala
Lucrul intr-un mediu analitic cu o echipa de profesionisti

Societate infiintata in 2005 cu scopul de a oferi servicii complete de contabilitate, audit financiar contabil, resurse umane si formare profesionala