CONTABIL

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza toate documentelecontabile si le introduce la zi in sistem: facturi, extrase de cont, bonuri, deconturi de cheltuieli;

- Urmareste avansurile de trezorerie si asigura decontarea lor corespunzatoare;

- Verifica incasarile, proveninta lor si documentele suport aferente acelei incasari;

- Tine evidenta analitica a cheltuielilor deductibile si nedeductibile din punct de vedere fiscal;

- Intocmeste si mentine evidenta electronica a situatiei facturilor;

- Inregistreaza facturile de achizitii de la furnizori reprezentand servicii si stocuri de marfa;

- Intocmeste jurnalele de TVA si registrul jurnal;

- Intocmeste si verifica jurnalele de vanzari si cumparari;

- Intocmeste si tine la zi registrele contabile obligatorii;

- Verifica daca documentele primite respecta cerintele impuse de lege si daca sunt corecte;

- Verifica lunar corespondenta soldurilor din balanta sintetica de verificare cu situatiile analitice a fiecarui cont si daca apar diferente, ia masuri pentru corectie;

- Verifică, îndosariază şi arhivează documentele societăţii;

- Intocmeste situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;

- Întocmeşte şi prezintă diferite rapoarte cerute de management;

- Adaptarea companiei la toate reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe;
- Evidenta inventarului de mijloace fixe in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Mentinerea legaturii cu autoritatile statului;
- Supervizarea contractelor companiei cu clientii si furnizorii.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta anterioara pe un post similar minim 2 ani;
- Cunostinte avansate operare PC (MS Office);
- Cunoasterea aprofundata a legislatiei in domeniu;

- Cunostinte de limba engleza – reprezinta avantaj;

- Cunostite IFRS – reprezinta avantaj;
- Abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii.

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.