CONTABIL

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistreaza, verifica si reconciliaza tranzactiile economice in contabilitate;
Calculeaza si inregistreaza impozitele si taxele datorate statului si intocmeste si verifica declaratiile de impozite si taxe
Înregistrarea în conturile contabile şi pe centre de cost a cheltuielilor;
Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
Supraveghează întocmirea facturilor de decontare pentru plăţi în numele clientului;
Realizeaza rapoarte despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar;
Inscrie în registre operaţiunile efectuate (ordine de plată, remiteri bancare, emitere facturi, evidenţă încasări);
Incadreaza documentele contabilizate pe venituri si cheltuieli;
Opereaza incasarile si platile conform extraselor contabile si registrului de casa;
Intocmeste situatiile financiare.Studii superioare de specialitate;

CERINTE

Experienţa de min. 5 ani intr-un post similar;
Cunoştinţe operare PC – programe specifice domeniului financiar - contabil;
Cunoaşterea programului de gestiune -contabilitate CIEL (constituie avantaj);
Cunostinte calcul salarial
Capacitate de organizare si planificare precum si de respecta dead-line-urile;
Abilitaţi de comunicare interpersonala, perseverenta

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic in cadrul unei companii in plina dezvoltare;
Oportunitati de dezvoltare a carierei;

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.