CONTABIL

KENVELO ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza operatiunile financiar - contabile ale societatii, in sistemul iformatic integrat- S.A.P.
- inregistreaza corect si la zi facturile furnizorilor interni si externi;
- tine evidenta mijloacelor fixe (amortizare, transferuri, inchideri), precum si a obiectelor de inventar;
- inregistreaza in S.A.P. - cheltuielile salariale si le repartizeaaza pe centre de cost;
- supervizarea implementarii procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic;
- supravegherea reconcilierii si inchiderii conturilor.

CERINTE

- obligatoriu cunostinte foarte bune operare S.A.P., avantaj cunostinte si alte sisteme ERP;
- studii superioare, de preferinta profil economic;
- cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- cunostinte solide privind legislatia in vigoare specifica domeniului financiar-contabil;
- capacitate dezvoltata de adaptare si implementare de solutii.

BENEFICII OFERITE

Se negociaza in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Retailer in domediul fashion textile