contabil

All Integrated Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale si lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului;
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaza situatii financiare
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 3-5 ani; Expert Contabil membru CECCAR (avantaj)
- experienta evidenta contabila minim 2 ani.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word, Office)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare productie si turism
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate
Nu conteaza varsta, religia, orientarea sexuala, politica.
Fara obligatii majore.

BENEFICII OFERITE

-Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate , cronologic si sistematic , potrivit planurilor de conturi si si normelor legale si emise de institutiile reglementare legala a tuturor operatiunilor patrimoniale .
- Verifica si raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile
- Evidenta contabila Generala , intocmire situatie financiar contabila
- Inchidere lunara TVA si a conturilor cu cheltuieli si venituri
- Intocmirea lunara a declaratiilor
- Intocmeste si verifica balanta , bilantul anual
- Intocmeste situatii finaciare si rapoarte la solicitarea DIRECTORULUI GENERAL
- Intocmeste declaratiile specifice ANAF
- Alte sarcini specifice postului
- Diverse raportari cerute de conducerea societatii .

Agentie creata cu scopul declarat de a oferi clientilor in timp real toate serviciile turistice. Propune o gama de servicii turistice, de la bilet de avion, caracteristic mediului de afaceri, pana la pachete de servicii personalizate. Pune la dispozitie un sistem de rezervari online performant, prietenos, sigur si usor de utilizat