Contabil

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea si/sau verificarea lucrarilor de contabilitate primara;
- Inregistrarea documentelor contabile pentru registru de casa, registru de banca (RON, valuta);
- Introducere facturi (furnizori/clienti); verificare jurnale vanzare - cumparare
- Urmarire plati / incasari;
- Verificarea corectitudinii documentelor inregistrate lunar;
- Inregistrare mijloace fixe/obiecte de inventar in contabilitate;
- Verificare si inregistrare deconturi de deplasare in contabilitate;
- Inregistrarea operatiunilor contabile pe centre de cost si profit;
- Intocmirea de rapoarte catre conducerea societatii.

CERINTE

 Minim 12 luni experienta in cadrul unui departament de contabilitate;
- Absolvent studii superioare in contabilitate/finante;
- Cunostinte foarte bune de MS OFFICE ( Excel, Word), cunostinte de Wizcount reprezinta un avantaj;
- Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate;
- Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Abilitati de lucru cu termene limita, toleranta crescuta la situatiile stresante;
- Capacitate de lucru in echipa.

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.