Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-introducerea si operarea documentelor contabile, a extraselor bancare si a deconturilor de trezorerie
-operatiuni legate de casa
-evidenta contabila pe fise de cont, fise mijloace fixe, fise de magazine, facturi, fise obiecte de inventar
-tinere evidenta contabila pana la nivel de bilant
-asigura un mediu de control intern si de minimizare a riscurilor legate de operatiunile contabile
-solutioneaza problemele specifice aparute pentru furnizori si clienti
-este in permanenta la curent cu noutatile legislative aparute in domeniu
-pregateste documentatia necesara participarii companiei la licitatii publice
-intocmeste si monitorizeaza inregistrarea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale, semestriale, anuale
-resurse umane
-atributii administrative

CERINTE

-studii superioare economice finalizate
-cunostinte de utilizare a sistemului informatic Microsoft Office
-cunostinte de utilizare avansata Ciel
-experienta relevanta de 5 ani pe un post similar
-persoana dinamica, serioasa, cu o atentie sporita asupra detaliilor, disponibilitate de lucru, relationare buna cu membrii echipei, capabila sa indeplineasca cerintele care ii sunt atribuite postului pe care il va ocupa
-spirit analitic
-atentie distributiva
-capacitate de lucru in conditii de stres
-buna cunoastere a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

-dezvoltare profesionala intr-un mediu placut si motivant
-mediul de lucru modern si profesionist
-transfer de know-how permanent
-plan de cariera, motivare si dezvoltare
-implicare intr-un proces de induction care sa faciliteze adaptarea si integrarea
-salariu atractiv si bonusuri de performanta
-training continuu
-raport echilibrat program de lucru-timp liber