Contabil

EDEN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile- Realizeaz? rapoarte zilnice, saptamanale si lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator- Urmarirea bugetelor de investitii;- Realizeaza situatii financiare- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii.- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta¿¿ in contabilitate de minim 5 ani- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate¿¿ WinMentor, CIEL, Wizcount sau contabSQL- experienta evidenta contabila minim 1 an.- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile - cunostinte PC (MS Office- bune cunostinte de limba engleza;- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane- abilitati de organizare si planificare- meticulozitate si acuratete- spirit analitic, lucrul in echipa- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Firma avand ca obiect de activitate- inchirieri de echipamente pentru constructii.