Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a societatii;
- Instituie proceduri referitoare la executarea de opera??iuni legate de politica economico-financiara a firmei;
- Realizeaza proiectul de buget semestrial si anual defalcat;
- Intocmeste la timp si in conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatii lunare, trimestriale, semestriale si anuale cu privire la principalii indicatori economico-financiari;
- Intocmeste bilantul contabil si se va asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
- Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;

CERINTE

- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Studii superioare economice;
- Experienta de lucru in cadrul marilor companii;
- Cursuri de specialitate;
- Experienta semnificativa pe un post similar minim 3 ani;
- Cunostinte solide de operare PC (MS OFFICE, Outlook);
- Cunostinte de operare in programe de contabilitate;
- Cunostinte de legislatie financiar-contabila si management financiar;
- Aptitudini numerice si analitice, atentie la detaliu;
- Abilitati de comunicare, coordonare si organizare;
- Fire proactiva, ce se adapteaza rapid schimbarilor, ia decizii rapide, propune solutii de rezolvare a problemelor;
- Buna cunoastere a legii romane;
- Spirit de echipa dezvoltat.
- Simt de raspundere

BENEFICII OFERITE

Salariu Atractiv
Jobul este in Ploiesti, dar se va asigura transport.