Contabil

UNIUNEA PRODUCATORILOR DE FILM SI AUDIOVIZUAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- Intocmirea facturilor de la furnizori;
- Incasarea numerarului si operarea registrului de casa;
- Introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Intocmirea bazelor de date si situatiilor analitice;
- Arhivarea documentelor primare;
- Asigura suport administrativ si operational ierarhului superior.
- Foarte buna cunoastere a aplicatiilor Saga, Word, Excel,PowePoint,Internet Explorer, etc.

CERINTE

a) absolvent al învățământului superior economic de specialitate;
b) să probeze o vechime de cel putin 4 ani în activitatea de contabilitate, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile.
c) să posede cunoștințe temeinice în ceea ce privește sistemul financiar-contabil;
d) să posede cunoștinte solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil;
e) să probeze o bună cunoaștere a conducerii contabilității computerizate, cunoștințe operare a programului de contabilitate SAGA, Windows, Microsoft Office (Word, Excel,PowePoint,etc) Internet Explorer
f) bune abilități de comunicare, prezentare, planificare, organizare
g) onestitate, seriozitate, adaptabilitate, perseverență și capacitate mare de muncă.
h) obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiar contabile, receptivitate, spirit de echipă (sincer, dispus la colaborare)
i) inteligență (gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză);
j) capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oamenii;

BENEFICII OFERITE

Dupa perioada de proba, functie de performanta, tichete de masa.

Uniunea Producătorilor de Film și Audiovizual din România - Asociația Română de Gestiune a Operelor din Audiovizual, este organismul de gestiune colectivă a drepturilor patrimoniale de autor și conexe ale producătorilor de videograme din domeniul audiovizual, care funcționează astfel în temeiul avizului ORDA nr.9/1999 si al Legii 8/1996. Adresa de web : www.upfarargoa.ro