Consultanti vanzari asigurari

Hordei Consultanta si Intermediere-partener AV Broker Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune incheierea politelor de asigurare de orice tip (RCA, CASCO, LOCUINTE, SANATATE, VIATA, etc) pentru persoane fizice si companii, la toate societatile de asigurare din tara.

Dezvoltarea si fidelizarea portofoliului de clienti, reprezinta un avantaj portofoliul propriu deja exisient.
Promovarea produselor pe piata locala a asiguratorilor.
Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara pe intreaga durata a parteneriatului.
Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti.
Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti.
Analizarea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare potrivite.

CERINTE

Cerinte
Abilitati excelente de prezentare, vanzare si negociere
Capacitati de comunicare si colaborare, de munca in echipa.
Orientare catre client.
Atitudine pozitiva, optimism.
Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Sistem atractiv de recompensare, bazat pe comisioane directe din vanzari, peste media pietei, bonusuri de performanta.
Punerea la dispozitie, a unei baze de date cu potentiali clienti de contactat/prospectat.
Program flexibil.
Instruire (training) şi pregatire profesionala de specialitate.

Companie de consultanta si intermediere, credite, asigurari generale, pentru persoane fizice si juridice.
Partener AV Broker Solutions si Star Broker.