Consultant vanzari - telesales

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea prin telefon a pachetelor de servicii ale companiei;
- Cresterea vanzarilor si a numarului de clienti;
- Negocierea si incheierea de contracte;
- Derularea activitatii conform politicii companiei;
- Identifică nevoile specifice ale clienţilor pentru a putea oferi soluţii customizate
- Realizarea obiectivelor de vanzari lunare;
- Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru creşterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei

CERINTE

- Excelente abilitati de comunicare si negociere, spirit persuasiv;
- Orientare spre client;
- Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Putere de convingere, tenacitate;
- Persoana dinamica si optimista;
- Seriozitate si dorinta de afirmare;
- Capacitate de integrare rapid in echipa

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv + bonusuri in functie de performante;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
- Training de specialitate;
- Sanse reale de promovare.