Consultant / Specialist Web Marketing ( germana/ franceza)

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele activiati ale consultantului web marketing :

- creeaza strategii de marketing online;
- creeaza si redacteaza texte aferente campaniilor de marketing online;
- testeaza campaniile de marketing online create pentru motoarele de cautare existente realizeaza si actualizeaza planurile de optimizare a site-urilor gestionate;
- efectueaza rapoarte privind bilantul campaniilor gestionate;
- efectueaza analiza statisticilor ;
- urmareste pozitionarea sit-urilor web pe motoarele de cautare existente;
- cauta informatii referitoare la pozitionarea site-urilor gestionate folosind internetul, anuarele online, directoarele online, etc;
- desfasoara activitati legate de gestionarea relatiilor cu clientii;

CERINTE

Cunosteti foarte bine limba germana ( scris , vorbit , citit) si aveti experienta de minim 1 an in utilizarea ei la locul de munca? !

Cunosteti in plus si limba engleza ?!

Sunteti dinamic, ambitios si doriti sa va valorificati cunostintele ?

HOLOSFIND va ofera posibilitatea integrarii intr-o echipa performanta .

Cautam persoane motivate pentru a invata marketing digital in era INTERNETULUI.

Veti fi format pentru a deveni EXPERT in marketing digital.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si FORMARE 100% in Web MARKETING.

Tichete de masa

Daca sunteti interesati, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dumneavoastra la adresa codrutar@holosfind.com sau puteti aplica online.

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.