Consultant SAP SD (Sales & Distribution) Junior

SC INTEGRATOR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Oportunitatea de a lucra pe proiecte interne si internationale de implementare solutii SAP;
- Posibilitatea dobindirii unor cunostinte si competente ce au obtinut recunoasterea comunitatii interne si internationale si de care veti beneficia in cadrul etapelor succesive de formare profesionala.

CERINTE

- Cunostinte solide de vanzari pe diferite lanturi de distributie, vanzari in baza angajamentelor, planificarea livrarilor, transportului si expeditiilor, proceduri de stabilire pret (discountui, bonusuri), strategii de marketing (promotii), gestiunea contractelor etc.
- Experienta de key user in SAP SD constituie un puternic avantaj
- Cunostinte bune despre managementul lantului logistic si experienta relevanta in unul din domeniile: planificarea si controlul productiei, vanzari si distributie, aprovizionare, gestiunea stocurilor, etc constituie un avantaj
- Abilitati de intelegere, analiza si optimizare a proceselor business
- Capacitatea de a intelege tehnologiile si solutiile moderne de business management
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala
- Limba engleza obligatorie, franceza constituie un avantaj
- Spirit de echipa, responsabilitate, respectare termene
- Disponibilitate de deplasari prelungite in tara si in afara tarii
- Rigurozitate in urmarirea obiectivelor fixate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- training de specialitate
- o cultura organizationala bazata pe spirit de echipa si excelenta profesionala

Companie de consultanta in business management, cu prezenta in Franta si Romania.