Consultant Relatii Clienti - Limba franceza

walter services Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- oferirea de informatii clientilor referitoare la serviciile companiei pe care o reprezinta prin telefon sau e-mail

- oferirea de informatii corecte si complete si de servicii de consiliere, rezolvarea solicitarilor clientului la primul contact sau transferarea corecta la departamentul responsabil

- promovarea imaginii companiei prin: atitudine business, orientare catre client, limbaj si atitudine profesionale, responsabilitate si seriozitate in indeplinirea tuturor sarcinilor de serviciu

CERINTE

- cunoasterea limbii franceze scris si vorbit la nivel avansat este obligatorie

- cunoasterea limbii engleze scris si vorbit la nivel mediu este necesara

- abilitati de comunicare bine dezvoltate

- atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii

- dorinta de dezvoltare, invatare si orientare spre solutii

- disponibilitate pentru a lucra in sistem de ture, inclusiv dupa-amiaza si in weekend

- experienta in domeniul Customer Service reprezinta un avantaj

- experienta anterioara in domeniul consultantei de calatorie aeriana reprezinta un avantaj (reprogramari, confirmari, anulari etc.)

BENEFICII OFERITE

- un pachet salarial foarte motivant, creat pentru a recompensa din plin abilitatile, performanta si loialitatea

- contract pe perioada nedeterminata

- dezvoltare individuala si oportunitati de promovare intr-o companie multinationala de renume

- salariu platit pe perioada trainingului

- desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara si profesionista

Once a pioneer in Contact Center, walter services has today more than 7.500 employees in Germany, Austria, Switzerland, Poland and Romania.
At walter services Romania we believe that our success stays in our people. People are a key value for us and therefore we treat our employees as the most valuable asset.