Consultant / Recrutor / Psiholog resurse umane, consultanta organizationala

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea si coordonarea procesului de recrutare si selectie pentru fiecare proiect.
Publicarea anunturilor referitoare la job-urile vacante (internet / presa).
Realizarea interviurilor de selectie.
Evaluarea si prezentarea candidatilor.
Actualizarea bazei de date.
Consultanta organizationala va fi coordonata de parteneri seniori.
Studii de piata / informative.
Colectarea de informatii.

CERINTE

Studii superioare Psihologie;
Cunostinte bune de limba italiana - scris si vorbit (obligatoriu);
Bune cunostinte de operare PC (MS Office, Internet, Email);
Abilitati de comunicare si organizare;
Abilitati de coordonare si gestionare a propriei activitati (telefoane, rapoarte, corespondenta, baza de date), proactivitate;
Experienta intr-o pozitie similara in domeniul consultantei/formarii profesionale (avantaj);
Cunostinte bune de limba engleza, franceza (avantaj);
Carnet de conducere categ. B (avantaj).

BENEFICII OFERITE

Activitatea intr-o companie straina, profesionista, in plina dezvoltare.
Munca intr-un mediu profesionist, placut, stimulant, cu posibilitati de perfectionare.

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara, in Romania. In curand va fi deschisa o filiala si in Bucuresti