Consultant junior - suport tehnic Information Management Business Solutions

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza problemelor semnalate de catre clienti si oferirea de solu?ii ¿n timp real, prin intermediul postei electronice, telefonului si prin interventii on-site la sediul clientului (daca este cazul)

- Respectarea procedurilor companiei ¿n privin?a furniz?rii acestui tip de produse

- Stabilirea si mentinerea unei bune relatii profesionale cu clientii

- Actualizarea sistemului informatic de gestiune a solutiilor/produselor aflate in suport tehnic/garantie si a cererilor de support de la clienti

- Cunoasterea si imbunatatirea permanenta a cunostintelor despre produse software de captura si de gestiune a continutului din portofoliul companiei

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau student in an terminal UPB- Electronica si telecomunicatii, Automatica si Calculatoare/ASE – Cibernetica si statistica economica/ Universitatea Bucuresti- Informatica

- Cunostinte interogari pe baze de date relationale,

- Cunostinte teoretice de programare (reprezinta un avantaj),

- Capacitate de sinteza, atent la detalii, aptitudini de comunicare

- Inclinatie catre rezolvarea de probleme,

- Orientare catre client si intelegerea nevoilor acestuia

- Seriozitate

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management)

Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR)